I love black & glitter!

Dzień dobry!

03646_untitled

Dziś pokazuję dwa podobne do siebie lakiery, z czego jeden – NYX – już się kiedyś na blogu pojawił. Jako bazę dałam jedną warstwę czarnej Gebrielli Salvete. Na serdecznych są dwie warstwy NYXa NGP 162, na pozostałych paznokciach po dwie warstwy NYCa Rock Muse 001. Na wszystko jedna top coatu.

03642_untitled

Jakie są moje spostrzeżenia? Jeśli porównać obydwa lakiery pw wyglądu, to trudno mi wybrać zwycięzcę – zarówno drobinki srebrne jak i holograficzne bardzo mi się podobają. Efekt jest trochę inny, więc jak dla mnie warto mieć jeden i drugi.

03643_untitled

Jednak, jeśli mam wskazać lakier lepszy pw konsystencji, krycia, połysku i powierzchni, to tak – jest zwycięzca. I jest to NYC. Trochę mnie to zaskoczyło, bo lakiery są z różnych półek cenowych, ale jak się okazuje, i to nie pierwszy raz, nie zawsze cena jest gwarancją najlepszego wyboru. Oczywiście, NYX jest piękny, bardzo go lubię, a różnice są raczej nieznaczne. Ale konsekwentnie przedstawię wszystko. Konsystencja obydwu lakierów jest zbliżona, NYC jest trochę rzadszy, ale ten czynnik nie wnosi wiele do porównania. Krycie ma lepsze NYC, NYX jest bardziej żelowy. Na zdjęciach tego widać, ale spod NYXa gdzieniegdzie wyzierają drobinki Gabrielli Salvete, spod NYCa – nie. Czas schnięcia obydwu lakierów jest podobny, pędzelki też są podobne – te czynniki nie wpływają na ocenę. Jednak połysk po wyschnięciu już tak – NYC jest bardziej błyszczący (jednak, gdy używamy top coatu, to i tak nie ma to znaczenia), a także ma bardziej gładką powierzchnię. Drobinki mniej wystają, a jedna warstwa topa wystarcza. NYX po jednej warstwie topa nadal jest chropowaty.

Jak widać, NYC ma więcej plusów, jednak podkreślam – różnice są nieznaczne, nie warto zniechęcać się do NYXa – zdecydowanie nie! 🙂

A Wam, jak się podobają? Pozdrawiam 🙂

03644_untitled

03645_untitled

03648_untitled

03647_untitled

Reklamy

2 uwagi do wpisu “I love black & glitter!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s